Само 40 сантиметра пратиха титлата на диск в Полша

Публикувано в: Лека Атлетика
23:43, 1 авг 2010, Автор: , Преглеждания:42

Много интересен финал се разигра тази вечер в сектора за хвърляне на диск от европейското първенство по лека атлетика в Барселона. Само четиридесет сантиметра разделиха шампионът от заелия второто място атлет, което е нищо в тази древна и много атлетична дисциплина.

Пьотр Малаховски от Полша успя да изстреля диска на 68.87 метра по време на своя втори опит във финала. Полученият резултат е и подобрен рекорд на шампионатите. По този начин вечно оставащия втори поляк успя да спечели  първото си голямо международно отличие.

Втори с постигнати 68.47 метра остана световния шампион от миналата година Робърт Хартинг от Германия. С бронза остана олимпийския шампион от Атина’04 – Роберт Фазекаш от Унгария, чиято титла тогава му бе отнета заради употребата на допинг, с който той бе хванат след време. Днес унгарецът постигна 66.43 метра, които са и най-доброто му постижение през този сезон. Четвърти на само 23 сантиметра от бронза остана олимпийския шампион от Пекин – Герд Кантер от Естония.