Американците бранят националната чест във Вашингтон

Публикувано в: ATP, Тенис
22:11, 4 авг 2010, Автор: , Преглеждания:31

Анди Родик

Американските тенисисти се класираха без особени проблеми за третия кръг на надпреварата в столицата на САЩ,  Вашингтон. Турнирът има награден фонд от $1 165 500 и е част от US Open сериите, като титлата носи 500 точки на победителя.

Номер 5 в схемата Джон Иснър надделя в труден двубой над холандеца Тимо де Бакер. Двамата спретнаха истинско шоу на централния корт, като изиграха два тайбрека. За щастие на публиката и двата бяха спечелени от 208-см Иснър със съответно 8-6 и 10-8 точки. Следващият му съперник ще бъде белгиеца Ксавие Малис, който се справи с поставеният под номер 12 Жулиен Бенето с 7-5; 6-4.

Голямата надежда на домакините Анди Родик също постигна победа. Американецът нямаше особени трудности срещу новата словенска звезда Грега Земля. Европеецът бе надигран с класиката 6-4; 6-4. За място на 1/4 финалите обаче Родик ще има по-класен противник в лицето на Жил Симон. Бившият член на топ 10 се справи безапелационно в квалификанта Игор Куничин с 6-1; 6-2.

Номер 3 в схемата и играещ с „уайлд кард“ Фернандо Вердаско имаше критични моменти още в първия си двубой на турнира срещу Михаел Берер от Германия. Испанецът загуби първата част с 6-4, а във втората му се наложи да спасява 2 мачбола, преди да успее да спечели 4 поредни гейма и да изравни със 7-5. Третият сет също бе интересен, като победителят трябваше да се реши в тайбрек.  Берер даде всичко от себе си, но в крайна сметка загуби с 8-6 точки. Следващото препятствие за мадридчанина ще бъде квалификанта Райън Суитинг. „Сладурът“ продължава победната си серия, след като днес отстрани номер 14 Мишел Льодра с 6-4; 6-2.

Марин Чилич и Марди Фиш си уредиха сблъсък, след като хърватина се справи успешно с Денис Истомин от Узбекистан с 6-4; 6-2, а Фиш даде гейм повече на Виктор Троицки, побеждавайки го с 6-4; 6-3.