Ливърпул и Юве продължават напред след икономични победи

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
23:45, 5 авг 2010, Автор: , Преглеждания:43

Давид Нгог се разписа срещу Работнички

Тимът на Ливърпул постигна втора победа над македонския Работнички, като „мърсисайдци“ отново надиграха своя съперник с 2-0, този път на „Анфийлд“ и по този начин се класираха за плейофите в Лига Европа.

„Червените“ решиха всичко още през първото полувреме на двубоя, след като Давид Н’Гог откри резултата в 22-ата минута, а Стивън Джерард отбеляза дузпа пет минути преди края на първата част, за да оформи крайното 2-0.

Друг гранд на Европа – Ювентус, пък взе още по-икономична победа, надигравайки ирландския Шамрок с минималното 1-0. Единственият гол в мача реализира живата легенда на „бианконерите“ Алесандро Дел Пиеро, който бе точен в 74-ата минута. Така с общ резултат от 3-0  торинци се класираха за плейофната фаза на Лига Европа.