Манчестър Юнайтед удари Челси с 3:1, Бербатов довърши „сините“ със страхотен гол

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
19:43, 8 авг 2010, Автор: , Преглеждания:836

Манчестър Юнайтед спечели „Къмюнити Шийлд“, след като не бе затруднен от отбора на Челси и победи с 3:1. Головете за „червените дяволи“ реализираха Антонио Валенсия през първото полувреме, Хавиер Ернандес и Димитър Бербатов през второто, а за състава на Карло Анчелоти единственото попадение отбеляза Саломон Калу.

В началото на срещата двата отбора играеха по-предпазливо и трудно се стигаше до голови възможности, а играта бе равностойна. Единствените по-опасни ситуации пред двете врати в началните минути бяха прехвърлящ удар на Антонио Валенсия спасен от Иларио, за Юнайтед и шут на Анелка отразен от Ван дер Сар за Челси. В 17-ата минута Бранислав Иванович надскочи сънародника си Видич при едно центриране от фаул и стреля опасно с глава, но Ван дер Сар отново спаси. Така дойде и 41-ата минута,  когато Рууни успя великолепно да пусне топката към нахлуващия в наказателното поле Валенсия, който засече топката без проблеми в мрежата на Челси за 1:0, като при този резултат прозвуча и последният съдийски сигнал за първата част.

На почивката Сър Алекс Фъргюсън направи тройна смяна в своя състав, като в игра се появиха Нани, Бербатов и Чичарито  вместо Парк, Рууни и Оуен.  Челси наложи натиск още от пъвите минути на втората част и ударите към вратата на Ван дер Сар не закъсняха. Първо в 65-ата минута холандецът улови изстрел на Калу, а след това последваха и шутове на Есиен и Лампард, които преминаха встрани от вратата на Юнайтед.  В 71-ата минута Валенсия бе изведен отдясно по атаката на „червените дяволи“, напредна и пусна топката към точката на дузпата, където Чичарито посегна да засече коженото кълбо с десния си крак, но се подхлъзна и тръгна да пада, а топката рикошира в главата му и се оплете в мрежата на Иларио за 2:0. Пет минути по-късно резервата за  Челси Даниел Стъридж изпусна най-чистото положение за Челси до момента в мача, след като бе изведен с феноменален пас от Есиен сам срещу вратаря, но стреля слабо и Ван дер Сар спаси. Седем минути преди края на двубоя Калу върна едно попадение за състава на Карло Анчелоти, след като довкара избит от Ван дер Сар удар на Стъридж. В даденото от съдията продължение на мача обаче, Бербатов сложи край на интригата с изключително попадение оформило крайния резултат 3:1. Българинът бе изведен от Нани зад гърба на защитата, овладя топката и видял, че Иларио е излязъл много напред от своята голлиния го прехвърли технично давайки за рекорден 18-и път „Къмюнити Шийлд“ на Манчестър Юнайтед.