Аякс тръгна с издънка в „Ередивизие“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:47, 9 авг 2010, Автор: , Преглеждания:46

Вицешампионът на Холандия Аякс започна с равенство кампанията си в „Ередивизие“, след като завърши наравно 2-2 като гост на Грьонинген.

Първата част на двубоя мина без отбелязани попадения, а в началото на второто полувреме новото попълнение Мунир Ел Хамдауи откри головата си сметка за амстердамци. В 61-ата минута отново той успя да се разпише, удвоявайки преднината на Аякс. Домакините обаче не се предадоха и Тим Матавц намали десет минути след това, а Никлас Педерсен донесе точката за своите с гол четири минути преди края на мача.

Снощи пък Станислав Манолев записа цял мач за своя тим ПСВ при победата с 3-1 над състава на Хееренвеен. Головете за „филипсите“ в този двубой реализираха Ола Тойвонен на два пъти и Орландо Енгелаар, а за домакините Милан Копич вкара изравнително попадение.