Екселсиор изненада Фейенорд

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
00:31, 16 авг 2010, Автор: , Преглеждания:38

Тимът на Екселсиор се наложи с 3-2 над Фейенорд и така поднесе голямата изненада във втория кръг на холандската „Ередивизие“.

Домакините поведоха чрез гол на Фернандес в 27-та минута, но само четири минути преди края на полувремето Влаар възстанови равенството. Тимът от Ротердам успя да направи пълен обрат след автогола на голмайстора Фернандес.

Радостта на гостите обаче трая едва три минути, тъй като Бовенберг отбеляза за новаците в Ередивизие. В последната минута на срещата пък „грешникът“ за Екселсиор отбеляза своя втори гол във вратата на Фейенорд и така донесе трите точки за ротердамци.

Така лидери в класирането остават отборите на ПСВ Айндховен и НЕК Ниймеген с пълен актив от точки след два кръга. Единствените два отбора без спечелена точка пък остават Адо Деен Хаг и Вилем II.