Ливърпул с минимален успех над Трабзонспор (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
23:58, 19 авг 2010, Автор: , Преглеждания:51

В мач от плейофната фаза за влизане в групите на Лига Европа Ливърпул измъкна крехък аванс от 1 гол пред съперника си Трапзонспор. Тимът на Рой Ходжсън победи с минималното 1-0 след късен гол в първата част.

Пред почти препълнения стадион „Анфийлд“ срещата стартира равностойно, с лек превес на домакините. В 5-тата минута гъркът Киргиакос можеше да вкара след много добро центриране на Макси Родригез. Стражът на Трабзонспор Кирвак обаче беше на мястото си и спаси.

В 22-рата минута Умур Булут пък можеше да изведе гостите напред в резултата. Този път обаче намесата на Хосе Рейна бе решаваща.

Двата тима продължиха да си раздават удари до края на полувремето, когато най-накрая падна и попадение – в минутата добавено време Раян Бабел проби и успя да преодолее Киврак.

През втората част Ливърпул през повечето време доминираше, но така и не успя да отбележи и второ попадение. Все пак, „мърсисайдци“ взеха важна победа, която може да им осигури класиране в следващата фаза.