В страхотно шоу Трабзонспор надви Фенербахче с 3:2 (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Турция, Футбол Свят
23:57, 23 авг 2010, Автор: , Преглеждания:82

В един спиращ дъха мач, носителят на Купата на Турция Трабзонспор успя да се наложи над гранда Фенербахче с 3-2 на своя „Хюсеин Авни Акер“.

Домакините поведоха в резултата още в 14-ата минута, след като Мехмет Топуз в опит си да изчисти една топка, я прати в собствената си мрежа. Само 120 секунди след това „синьо-червените“ се възползваха от шока в редиците на гостите и нанесоха своя втори удар. Джейхун намери със страхотно подаване Ятара, който с красив изстрел удвои преднината на черноморци.

В 28-ата минута уругвайският бранител Диего Лугано намали пасива на истанбулци след гол с глава, но след още 60 секунди Ятара центрира към Гловацки и полякът възстанови преднината от две попадения на домакините. Малко след влизането си в игра, новото попълнение Мирослав Щох намали отново разликата, след като се разписа в 41-ата минута.

След почивката до нови голове не се стигна. Трабзонспор дори пропиля дузпа, след като Гюнюл фаулира Колман и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно аржентинския стрелец, но неговия шут бе спасен от младия страж Мерт.

Така домакините излязоха на първо място в класирането с актив от шест точки, докато „фенерите“ имат три.
Trabzonspor 3-2 Fenerbahce Highlights

Goalsarena | MySpace Video

В другия мач от днес, българският национал Николай Димитров започна като титуляр, но бе заменен в 79-ата минута, за своя Касъмпаша, който завърши наравно 0-0 срещу новака Буджаспор. Хичо получи две звезди за играта си от местния всекидневник „Фанатик“.