2 от 3 за английските отбори в Лига Европа

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
00:20, 27 авг 2010, Автор: , Преглеждания:65

Ливърпул не допусна изненада и победи Трабзонспор с 2-1, след като през повечето време на двубоя „мърсисайдци“ изоставаха с един гол.

Срещата не започна добре за англичаните, които допуснаха попадение още в 4-тата минута. Голмайстор за гостите беше Гутиерез.

Играчите на Рой Ходжсън не се предадоха и до края на полувремето Дирк Каут, Глен Джонсън и новото попълнение Кристиан Поулсен изпуснаха добр възможности.

Втората част също премина под доминацията на „мърсисайдци“. Но едва в 83-тата минута Ливърпул изравниха, макар и косвено – след добро центриране на Джонсън Качар си вкара автогол.

Това даде нужния стимул на гостите и в 88-мата минута Каут донесе и крайния успех за своя тим. Така с общ резултат 3-1 Ливърпул продължава и ще бъде един от основните фаворити за спечелване на Лига Европа.

За разлика от червените от града на Бийтълс Астън Вила нямаше такъв късмет и отстъпиха на своя „Вила парк“ срещу австрийския Рапид Виена. Срещата завърши 2-3 (общ резултат 3-4), а голове вкараха Абгонлахор (22′) и Хески (77′) за домакините, а за екзекуторът на Берое се разписаха Нухио (51′), Сонлайтнер (78′) и Гартлър (81′).

За Вила цял мач изигра българският национал Стилиян Петров. Дори той обаче не успя да помогне на отбора си да продължи напред в турнира.

Другият английски тим Манчестър Сити нямаше никакви проблеми в плейофа срещу Тимишоара. „Гражданите“ спечелиха с 2-0 и с общ резултат 3-0 продължава напред. Героят от предишния мач Марио Балотели не взе участие с мача заради контузия, но това не попречи на Шон Райт-Филипс и Бойата да се разпишат съответно в 43-тата и 59-тата минута.

Крайна равносметка за английските отбори в Европа: 4 от 4 в Шампионската лига (Манчестър Юнайтед, Челси, Арсенал и Тотнъм) и 2 от 3 в Лига Европа.