Иванков с трета победа в Турция, Хичо със слаб мач и загуба

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
23:47, 28 авг 2010, Автор: , Преглеждания:52

Шампионът на Турция Бурсаспор показва, че се намира в страхотна форма, след като днес записа трети пореден успех в Суперлигата и по този начин поведе в класирането с пълен актив от девет точки.

„Зелените“ успяха да се наложат с 2-0 като гости на Сивасспор. Бившият български национал Димитър Иванков отново бе на вратата на своя тим и все още няма допуснат гол в първенството.

Шампионите поведоха в резултата след гол на Волкан Шен в 81-ата минута. Домакините се хвърлиха да изравнят и в последните секунди на двубоя Али Тандоан оформи крайното 2-0.

Николай Димитров пък записа 90 минути за своя Касъмпаша при визитата на Истанбул ББ, която бе загубена с 1-3. Хичо не се представи добре и получи само една звезда за играта си от турския спортен сайт Fanatik. Головете за домакините бяха дело на Искендер Алън, Ибрахим Акън и Ерве Тюм, а за тима на българина се разписа Луис Сантуш в последната минута на мача.