Берти Фогтс не успя да спре Германия, Австрия се справи с Казахстан (ВИДЕО)

Публикувано в: Футбол Свят
00:07, 8 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:39

„Маншафтът“ се наложи с гръмкото 6-1 над Азербайджан във втори мач от група А в квалификациите за Евро 2012. Шест  играча записаха имената си сред голмайсторите – Вестерман, Подолски, Бадщубер и Клозе на два пъти за немците, като почетното попадение за гостите бе дело на Дзавадов при резултат 4-0. Малко преди това пък Садъгов си отбеляза нещастен автогол.

Головата фиеста започна чак в 28-та минута, когато заменилият Пер Мертезакер Хайко Вестерман откри резултата за Германия, след като защитникът намери топката хубаво в наказателното поле. В даденото от съдията продължение на първата част пък Подолски покачи на 2-0 след хубаво двойно с Йозил. Веднага след това Клозе направи резултата класически, след бърза комбинация между него, Подолски и Бадщубер.

След само осем минути игра през второто полувреме Садъгов си отбеляза нещастен автогол, засичайки с тяло центриране на Сами Кедира в собствената си мрежа. След още шест минутки зрителите на стадион „Райн-Енерги Щадион“ станаха свидетели на нещо доста куриозно, след като при центриране от корнер към близката греда от страна на Дзавадов Мануел Нойер изпусна топката и тя се озова в мрежата му за 4-1. Двата тима понамалиха темпото и чак в 86-тата минута Бадщубер отбеляза петия гол в срещата. Младокът засече центриране на Йозил с глава от пряк свободен удар. В последната минута на мача пък Клозе оформи крайното 6-1, след като получи доста щастлив пас от Какау и хладнокръвно заби топката под горната греда на Агайев.

Така момчетата на Йоакин Льов делят първото място с тима на Турция с пълен актив от две срещи, докато тези на Берти Фогтс са предпоследни без спечелен пункт.

В друга среща от групата Австрия се наложи с трудното 2-0 над Казахстан. Попаденията в двубоя паднаха в самия му край. Първо Роланд Линц в 91-та минута взриви стадиона в Австрия, а две по-късно Хофер оформи крайното 2-0. Така домакините записаха първа победа в тези квалификации, като това бе и първи мач за тях. Играчите на Андрей Шаянов са последни с две загуби досега.