Иванков получи четворка от Валенсия при дебюта си в Лигата (ВИДЕО)

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Испания, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:03, 15 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:85

снимка: Reuters

Бившият български национален страж Димитър Иванков излезе като титуляр за своя Бурсаспор при дебюта на турския първенец в Шампионската лига. „Зелено-белите“, обаче, разочароваха доста с играта си, след като бяха разбити от тима на Валенсия с 0-4.

Срещата започна равностойно, но някак неочаквано „прилепите“ успяха да поведат в резултата след страхотен гол на привлечения от Монпелие Тино Коща, който се разписа с бомбен шут от 35 метра, който хвана доста неподготвен българския страж и попадна в горния му десен ъгъл.

В 41-ата минута Валенсия удвои своята преднина, като с основен принос за попадението отново бе Тино Коща. Халфът изпълни по прекрасен начин един фаул, който срещна десния стълб, след което причалият Арис Адуриц с изстрел с глава прати кълбото в мрежата на Митко Иванков.

След почивката испанците заложиха предимно на контраатаки и това доведе до нови две попадения във вратата на бившия страж на Левски. В 68-ата минута Пабло Ернандес успя да се възползва от поредната грешка на защитата на Бурсаспор и направи преднината на гостите класическа.

Осем минути по-късно Валенсия организира светкавична контра при която Пабло изведе резервата Роберто Солдадо сам срещу вратаря и юношата на Реал Мадрид не сгреши, стреляйки покрай Иванков за крайното 4-0.

Така момчетата на Унай Емери поведоха в Група C с актив от три точки, докато Бурсаспор от първия мач се закотви на дъното с нула пункта.

Бурсаспор - Иванков, Али, Юмер, Степанов, Ведерсон, Ергич (77′ Свенсон), Хюсеин, Волкан, Озан, Инсуа, Нунес

Валенсия – Санчес, Сартор, Наваро, Р.Коща, Матю, Топал, Т.Коща (81′ Фернандеш), Хоакин, Домингес (77′ Мата), Пабло, Адурис (73′ Солдадо)