Реал вкара само два на Аякс (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:43, 15 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:51

снимка: AP Photo/Paul White

Жозе Моуриньо започна по отличен начин пътя си към нов трофей в Шампионската лига, този път начело на Реал Мадрид. В първи мач от Група G, испанският вицешампион надигра с лекота тима на Аякс с 2-0, като това бе най-малкото, с което гостите се отърваха на „Сантяго Бернабеу“. Головете за „Лос Галактикос“ бяха дело на Гонсало Игуаин, който се разписа по веднъж и в двете полувремена.

Домакините имаха тотално предимство в първите двайсетина минути на срещата, но запомнящо бе единствено страхотният изстрел на Гонсало Игуаин, който, обаче, срещна гредата. В 31-ата минута все пак „белият балет“ стигна до попадението, което търсеше. Алонсо изпълни корнер и след голяма доза шанс Игуаин се разписа, след като кълбото срещна коляното му и се удари в Анита, и влезе в мрежата на гостите. Две минути след това Марсело направи чудесен пробив отдясно и подаде към Игуаин, който се размина с топката по комичен начин. Кълбото, обаче, се озова в Ди Мария, но красивият му шут бе над напречния стълб на Стекеленбург. Така първата част завърши с гол аванс за мадридчани.

След почивката натискът на Реал продължи и в 51-ата минута Кристиано Роналдо пропусна очи в очи срещу стража на холандците. 120 секунди по-късно Ди Мария отправи мощен шут, който бе избит от Стекеленбург, но кълбото попадна в Игуаин, който пък се отличи с поредния си пропуск, стреляйки в аут. В 73-ата минута падна и голът на успокоението, след като Йозил остана сам срещу вратаря, но би в тялото му. Топката се върна в немския национал и той подаде към непокрития Игуаин и за аржентинецът не бе проблем да отбележи за втори път. Четири минути след това бе най-чистата възможност за гостите, но красивият шут на Емануелсон срещна напречния стълб на Касияс. До края на мача Роналдо се отличи с няколко фрапантно пропуснати положения и в крайна сметка резултатът се запази – 2:0.

Реал Мадрид – Касияс, Арбелоа, Пепе, Карвальо, Марсело, Ди Мария (80′ Леон), Хедира, Алонсо (83′ Л.Диара), Роналдо, Игуаин, Йозил (88′ Каналес)

Аякс – Стекеленбург, Ван дер Вийл, Оойер, Алдервейрелд, Анита, Сулеймани (85′ Ериксен), Ено, Де Зеув (69′ Таинио), Де Йонг, Емануелсон, Ел Хамдауи