Уест Бромич повали Бирмингам, Блекбърн и Фулъм поделиха точките (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:09, 18 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:43

Съставът на Уест Бромич записа втори успех от началото на сезона във Висшата лига на Англия, след като победи у дома гостуващия Бирмингам с 3:1. Така Албиън вече имат 7 точки и се намират на девета позиция във временното класиране, преди оставащите мачове от 5-и кръг.

Гостите от Бирмингам първи имаха щастието да отбележат, когато в 15-ата минута Скот Дан намери Камерън Джеръм и за него не бе трудно отблизо да порази целта – 0:1. Играчите на Алекс Маклийш бяха по-активни през първите 45 минути и заслужено се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През втората част обаче домакините излязоха преобразени и пределно мобилизирани да измъкнат нещо от срещата. За това им помогна и късметът, когато в 51-ата минута защитникът на гостите Дан отклони шут на Джером Томас в собствената си врата за 1:1. Малко по-късно Албиън излязоха напред в резултата, когато новото попълнение Питър Одемвинге се озова очи в очи с Бен Фостър и прати топката в мрежата. Крайното 3:1 оформи Йонас Олсон в 69-ата минута с глава след корнер, изпълнен от Крис Брънт.

Отборите на Блекбърн и Фулъм завършиха наравно 1:1 в друг мач от кръга. Домакините откриха през първата част чрез Кристофър Самба, който се разписа с глава в 30-ата минута. При попадението обаче ясно се видя как нападателят Ел Хаджи Диуф фаулира стражът на гостите Марк Шварцър, но това остана незабелязано от главния арбитър Тейлър. Гостите имаха чудесен шанс за изравняване, когато Салсидо шутира опасно, но Робинсън блестящо отрази. Все пак логичното се случи в 56-ата минута, когато Салсидо центрира към Клинт Демпси и американецът с глава бе точен за крайното 1:1.