Фейенорд загуби от Аякс, равенство за Твенте и Ники Михайлов

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:45, 19 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:43

Фейенорд загуби с 1:2 домакинството си на Аякс в голямото дерби на 6-ия кръг в холандската Ередивизие. Така гостите останаха непобедени на върха във временното класиране с актив от 16 точки, докато Фейенорд е във втората половина на таблицата с едва 7.

Аякс започна по-мобилизирано двубоя и скоро Ел Хамдауи и Луис Суарес имаха шансове да открият, но пропуснаха. Все пак логичното стана в 40-ата минута, когато Сулеймани центрира от фаул, Де Врий не успя да изчисти добре и топката попадна в Сием Де Йонг, който отблизо бе точен за 0:1.

През втората част Аякс продължи да напада и последователно Ел Хамдауи и Суарес нацелиха гредите зад стража на домакините Роб Ван Дайк. В 56-ата минута обаче нищо не бе в състояние да спре двамата нападатели на амстердамци, които комбинираха и Ел Хамдауи отбеляза втори гол за своя тим. Едва тогава домакините се събудиха, но усилията им стигнаха само за почетен гол, дело на Андре Бахия в 80-ата минута.

Tвенте на Николай Михайлов пък не успя да победи Хераклес и двата тима завършиха наравно 0:0. Скромния отбор на домакините остана с човек по-малко още в началото на двубоя, когато изгонен бе Фледерус, но и това не помогна на шампионите да стигнат до трите точки.