Прекратиха дербито между Попето и Иванков, страничният рефер с разбита глава

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Турция, Футбол Свят
06:40, 21 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:75

„Българското“ дерби на петия кръг на турската Суперлига между отборите на Газиантепспор и Бурсаспор така и не излъчи победител, след като при 1-0 в полза на гостите срещата бе прекратена заради удар с предмет на страничния рефер.

Нашите момчета в лицето на Ивелин Попов и Димитър Иванков започнаха титуляри за своите отбори и се представиха доста силно до прекратяването на двубоя.

Ексцесиите в мача бяха предизвикани след попадението на капитана на Бурса Юмер Ердоан в 56-ата минута. Защитникът надскочи бранител на домакините и вкара с глава, но феновете на Газиантеп искаха фаул. Така само седем минути след това те започнаха да мятат предмети по терена, с един от които уцелиха и разбиха главата на страничния рефер Мухамер Йълмаз. Тримата съдии се прибраха в съблекалните, откъдето решиха двубоя да не бъде подновяван.

Така най-вероятни шампионите ще спечелят служебна победа и ще останат начело в класирането, докато тимът на Попето продължава да бъде без успех.