Барса мина трудно през Спортинг Хихон

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
23:14, 22 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:38

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Шампионът на Испания Барселона записа своя първи успех на „Ноу Камп“ през този сезон, след като надделя с минималното 1-0 над тима на Спортинг Хихон в мач от четвъртия кръг на Примера дивисион.

Още в осмата минута на мача Андрес Иниеста имаше шанс да открие резултата, но изстрелът му бе спасен от стража на гостите. В 32-ата минута Давид Вия пък се отскубна сам срещу Куеляр, но стреля в аут. В края на първата част Къркич също се отличи с пропуск за каталунците. Още в началото на второто полувреме Давид Вия се възползва от пас на Даниел Алвеш и прати кълбото в мрежата на гостите. До края на срещата момчетата на Хосеп Гуардиола продължиха да нападат, но така и не стигнаха до нови попадения.

След тази победа Барселона се изкачи на трето място във временното класиране с актив от девет точки, докато хихонци са във втората половина на таблицата с четири пункта.

В другите два ранни мача от днес скуката надделяваше, след като Сарагоса и Еркулес завъртяха нулево реми. Все пак за отбелязване е първият успех на Леванте в Ла Лига. Валенсианци надвиха Алмерия с 1-0 на „Хуегос Медитеранеос“. Гостите победиха след хубав гол на Серхио в 39-ата минута, в която нападателят се разписа с изстрел извън пеналта.