Бурса с минимален успех срещу новаци

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
11:30, 25 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:34

Шампионът на Турция Бурсаспор продължава със своя рейд от началото на сезона, след като успя да запише пета поредна победа. В първи мач от шестия кръг на турското първенство „зелено-белите“ надиграха новака Буджаспор с 1-0.

Българският страж Димитър Иванков не взе участие в срещата и бе запазен за двубоя в Шампионската лига срещу тима на Глазгоу Рейнджърс.

Единственият гол в мача падна още в четвъртата минута, в която Али Тандоан изпълни свободен удар и нацели гредата и след последвалия карамбол Хюсеин Чимшир се оказа най-съобразителен, пращайки кълбото в мрежата на гостите.

Така Бурсаспор е начело в класирането с пълен актив от 15 точки, но и мач по-малко, който също ще донесе три пункта за шампионите, тъй като турската федерация най-вероятно ще даде служебен успех на тима на Митко Иванков заради прекратения мач срещу Газиантепспор.