Нова грешна стъпка за Ливърпул, Блекбърн с победа навън

19:37, 25 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:54

Рой Ходжсън и неговите възпитаници от Ливърпул отново разочароваха с представянето си, след като не успяха да победят Съндърланд на “Анфийлд“ и двата тима завършиха наравно 2:2. Така “червените“ имат едва една победа за 6 мача от новия сезон във Висшата лига.

Срещата обаче започна обнадеждаващо за домакините, които поведоха още в 5-ата минута след много странен гол. Защитникът на “черните котки“ Майкъл Търнър върна топката назад към вратаря Миноле, с мисълта че той ще изпълни отсъдено нарушение, но стражът на гостите бе далеч от топката в собственото си наказателно поле. Реферът Стюърт Атуел реши, че Търнър сам е изпълнил фаула и в тази комична ситуация останалият напълно сам Фернандо Торес овладя и подаде към Дирк Кайт, който откри за “червените“ – 1:0.

В средата на полувремето обаче гостите успяха да изравнят чрез дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кристиян Полсен. Точен от бялата точка бе Дарън Бент и така резултатът стана 1:1. Шокът за Стивън Джерард и компания стана пълен в 48-ата минута, когато Онуоха центрира прецизно отдясно и отново Бент с мощен удар с глава даде преднина на гостите – 1:2. Домакините бързо си спомниха за кошмарното отпадане от скромния тим на Нортхямптън в Карлинг Къп през седмицата и се постараха да измъкнат нещо от срещата. Сториха го чрез гол на Джерард в 64-ата минута. Фернандо Торес проби отдясно и центрира, топката се отклони в грешника Търнър и за Стиви Джи не бе трудно да се разпише с глава за 2:2.  До края на двубоя Коул и Агер имаха шансове да донесат победата на Ливърпул, но не успяха и двата тима се задоволиха с по една точка.

Новакът Блекпул загуби у дома с 1:2 от Блекбърн в друга среща от кръга. Домакините играха по-добре през двубоя и заслужаваха да измъкнат нещо от мача, но нещастен автогол, а после и попадение в последната минута, им попречиха да се поздравят поне с точка. В 20-ата минута необезпокояваният Чарли Адам върна с глава към своя вратар Матю Гилкс, който обаче се оказа неподготвен за тази топка и безпомощно я изгледа как тя спира в мрежата му – 0:1. В 85-ата минута “мандарините“ стигнаха до равенство, когато Варни центрира към Мат Филипс и той отблизо бе точен за 1:1. И когато вече се виждаше, че срещата ще завърши при този резултат, в даденото от рефера продължение Крейни блокира шут на Диуф, топката се озова в Брет Емертън и той с хубав удар от границата на наказателното поле донесе победата на Роувърс – 1:2.

Съставите на Фулъм и Евертън не успяха да се победят, завършвайки наравно 0:0. Домакините бяха по-активния отбор през повечето време, но така и не успяха да преодолеят отличния Тим Хауърд. С това равенство пък “карамелите“ се закотвиха на дъното на таблицата с актив от едва 3 точки. Фулъм се намира на 6-а позиция.