Спартак Плевен далеч от славните си дни

Публикувано в: Футбол България
17:09, 27 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:66

Спарта (Самоводене) разби с 4:0 Спартак (Плевен) в мач от Северозападната „В” група. Двубоят, който се проведе на стадион „Ивайло” във Велико Търново бе наблюдаван от около 400 зрители. Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато Светослав Станчев добави топката след отбит удар на Караиванов. В 40-ата минута Гавазов удови аванса на Спарта след страхотна атака. Малко след почивката домакините от Самоводене направиха преднината си класическа, а третия гол бе дело на Димитър Димитров. Той се възползва от грешка в защитата на Спартак и с плътен удар от движение препарира вратаря на плевенчани. Крайното 4:0 оформи Мартин Младенов с глава в 70-ата минута.

Футболистите на Ботев (Димово) спечелиха дербито на Видинска област побеждавайки с 1:0 в Белоградчик местния Балкан в мач от 7-ия кръг на Северозападна В аматьорска група. Срещата протече равностойно, като головите положения бяха по-малко от на пръстите на една ръка. Все пак си пролича по-големия опит в Ботев, чийто играчи миналия сезон се състезаваха в професионалния футбол за Бдин /Видин/. Един от тях Чавдар Ценков стана и герой на мача. В 62-ата минута той донесе победата на своите след като съотборник го изведе сам срещу белоградчишкия страж Маринов. Ето и всички резултати от седмия кръг:

Янтра (Гб) – Академик (Свищов) 1:1

Левски 2007 (Левски) – Локомотив (Дряново) 5:1

Трявна – Локо (Мездра) 1:2

Бдин (Видин) – Гигант (Белене) 5:0

Локо (ГО) – Ситомир (Никопол) 1:1

Балкан (Белоградчик) – Ботев (Димово) 0:1

Торпедо 2004 (Борован) – Ботев (Козлодуй) 0:1

Спарта (Самоводене) – Спартак (Плевен) 4:0