Хеттрик на Красич носи успех на Юве (ВИДЕО)

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
01:21, 27 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:39

„Бианконерите“ огорчиха храбрия тим на Каляри

Ювентус се върна на пътя на победата, след като в късния мач от неделната програма на петия кръг на Серия А се разправи с Каляри с 4:2 на Олимпийския стадион в Торино. Новото сръбско попълнение на „старата госпожа“ Милош Красич бе в основата на успеха на домакините, тъй като реализира хеттрик, а попаденията на Алесандро Матри за състава от остров Сардиния не бяха достатъчни дори за точка.

Ювентус вече има седем точки в класирането и заема деветото място, докато Каляри се смъкна на 11-та позиция с 6.

В 13-ата минута домакините заслужено поведоха чрез Красич, който от границата на пеналтерията прониза Микаел Агаци – 1:0. Седем минути по-късно обаче Каляри изравни резултата, благодарение на невнимание в отбраната на Юве, която остави Матри непокрит от пет метра да отбележи – 1:1. В 34-ата минута Красич се възползва от центриране на Симоне Пепе и отново изведе своя тим напред. Третото попадение за „бианконерите“ падна в 47-ата минута, когато топката рикошира в Бонучи след подаване от корнер на Пепе и влетя в мрежата за 3:1. Красич оформи хеттрика си в 70-ата минута, а в 80-ата Матри бе точен за крайното 4:2.