Аякс измъкна точка от Милан

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:41, 28 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:39

снимка: AP Photo/Bas Czerwinski

Съставите на Аякс и Милан завършиха наравно 1-1 в мач от груповата фаза на Шампионската лига, игран на „Амстердам Арена“. Домакините поведоха с попадение на Ел Хамдауи, но Ибрахимович оформи крайния резултат още преди почивката.

Първият отбор, който бе близо до гола бе този от Милано, но Робиньо не успя да преодолее Маартен Стекеленбург от малък ъгъл, след като холандският страж изби кълбото в 15-ата минута. Осем по-късно Суарес се подигра с Неста, минавайки го с удар между краката на бившия италиански национал, след което подаде към Ел Хамдауи и нападателят не сбърка – 1:1. В 30-ата минута отново Робиньо се отчете с уникален пропуск, след като очи в очи със Стекеленбург стреля встрани от вратата. Все пак, обаче, гостите се добраха до изравняването в 37-ата минута. Зеедорф бе намерен зад защитата на холандците и подаде към Ибрахимович и шведът не сгреши – 1:1.

След почивката двубоят не бе толкова атрактивен и домакините леко се прибраха в защита и съставът на Масимилиано Алегри търсеше повече победата, но в крайна сметка не успя да я постигне. Най-добрата възможност за „росонерите“, за да стигнат до успеха пък се отвори пред Кевин-Принс Боатенг, който получи пас от Ибрахимович и отправи опасен шут от пет метра, който бе майсторски избит от Стекеленбург.

Така след това равенство Милан остава втори в Група G с актив от четири точки, докато Аякс има само един пункт и трудно ще се пребори за място в следващата фаза.