Престън обърна Лийдс от 1:4 до 6:4 (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
11:25, 29 сеп 2010, Автор: , Преглеждания:97

Фантастичната голова фиеста се състоя във вчерашната програма на Чемпиъншип

Вчера вечерта, докато футболният свят бе приковал очите си върху мачовете от Шампионската лига, на стадион „Елън Роуд“ се изигра един от най-забележителните сблъсъци в Чемпиъншип. Домакините от Лийдс поведоха с 4:1 през първото полувреме, но в крайна сметка загубиха срещата след почивката и гостите от Престън Норт Енд регистрираха фамозен успех с 6:4.

Джон Паркин реализира хеттрик за Престън, като откри резултата още в 5-ата минута, но Лучано Бекио в 15-ата изравни, а 5 по-късно Алекс Брус изведе домакините напред. В 27-ата и в 39-ата Давиде Сома се разписа на два пъти в полза на Лийдс Юнайтед, но полувремето не завърши така, защото Паркин вкара за 4:2 в 40-ата минута.

След почивката феноменалната голова серия на Престън бе изкована от Кейт Трийси, разписал се в 54-ата, от Колъм Дейвидсън, който изравни в 58-ата от дузпа, пак от Паркин, реализирал за 4:5 в 64-ата, и от Яйн Хюм, оформил крайния резултат в 79-ата минута.

Така Престън Норт Енд се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 20-ти с 9 точки от 9 мача. Лийдс Юнайтед се смъкна до 10-то място с актив от 14 пункта.