Вратар провали Рубин в Новосибирск

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
12:54, 3 окт 2010, Автор: , Преглеждания:41

Фатална грешка на Рижиков коства победата на шампионите

В първи мач от неделната програма на 23-ия кръг на руската Премиер лига Сибир постигна престижно равенство 2:2 като домакин на шампиона Рубин в Новосибирск и отдалечи още повече възпитаниците на Курбан Бердиев от първата позиция в класирането. Срещата се изигра на изключително високо темпо и особено второто полувреме бе наслада за сетивата на зрителите по трибуните на стадион „Спартак“. Така тима от Казан има 47 точки и все още заема второто място в таблицата, но има три мача повече от лидера Зенит, който е с 50 точки в момента, и от ЦСКА М, чийто актив е 42 пункта. Сибир все още заема последното 16-то място в подреждането със скромните 16 точки.

Домакините изнесоха впечатляващо стабилно първо полувреме и заслужено се оттеглиха с гол аванс – в 29-ата минута след центриране от корнер френският полузащитник Стив Жозеф-Ренет на първа греда с глава прониза мрежата на Рубин – 1:0. Само усилията на Алан Касаев не бяха достатъчни на шампионите да се доберат до равенство преди почивката, макар бразилецът Карлос Едуардо да нацели гредата от чиста позиция в 39-ата минута.

През второто полувреме обаче гостите излязоха напълно преобразени и бързо нанесоха удар по самочувствието на Сибир – реферът отсъди крайно дискусионна дузпа в 49-ата минута за предполагаемо нарушение на Стив срещу Медведев. Капитанът Кристиан Нобоа с фамозен изстрел изравни резултата от бялата точка – 1:1. Атаките към вратата на домакините се нижеха една след друга, но липсата на класа на Медведев и резервата Корниленко в завършващата фаза пречеха на Рубин да стигне до втори гол. Все пак в 80-ата минута при изсипана топка в пеналтерията на Сибир кълбото попадна в краката на Салваторе Бокети, който го овладя и без проблем го прати в мрежата на Пьотър Вашек – 1:2. Само 120 секунди по-късно обаче при изпълнение на фаул на 30 метра от голлинията на гостите Дмитрий Молош стреля мощно, топката тупна пред Рижиков и той не можа да я овладее, като така я предостави на тепсия за връхлитащия Роман Беляев, който изравни – 2:2. До края възпитаниците на Курбан Бердиев можеха да вкарат още едно попадение, но Касаев от десетина метра фронтално срещу вратата нацели горната греда.