И Блекпул не пусна на Ливърпул

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:29, 3 окт 2010, Автор: , Преглеждания:82

Рой Ходжсън се чувства все по-некомфортно на „Анфийлд“

Ливърпул регистрира поредния си резил, и то в собствения си дом, и то пред повече от 43 000 зрители, и то срещу новака в елита Блекпул, който огорчи домакините с 2:1. Чарли Адам от дузпа откри резултата в 29-ата минута, Люк Варни удвои в 45-ата, а Сотирос Кириакос вкара почетния гол за „червените“. Самата загуба идва като допълнителен дразнител за феновете, които преди срещата протестираха срещу управлението на Том Хикс и Джордж Жилет, а след последния съдийски сигнал нервите им бяха опънати до краен предел.

Тъй като предстои пауза за изиграването на квалификациите за ЕВРО 2012, Ливърпул ще прекара следващите две седмици в зоната на изпадащите – „мърсисайдци“ имат едва 6 точки от началото на сезона, а Блекпуул се покачи на девето място с 10 пункта.

На всичкото отгоре Фернандо Торес напусна принудително терена още в 10-ата минута и това сякаш допълнително скова действията на футболистите от града на „Бийтълс“, като те изглеждаха изключително несигурни срещу тима на Блекпул, който получи общо 10 гола при гостуванията си на Челси и на Арсенал. Това не попречи на момчетата от брега на морето да поведат с два гола още през първата част и да удържат аванса си след почивката.