Лил продължава без загуба в Лига 1

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
20:48, 3 окт 2010, Автор: , Преглеждания:36

ПСЖ се издъни при домакинството си на Ница

Лил записа трета победа във френската Лига 1 и след изиграването на осем кръга остава един от двата отбора (другият е Рен), които все още не познават вкуса на загубата в първенството. Съперникът на Левски в Лига Европа се разправи у дома си с Монпелие с 3:1 и се върна на третото място в класирането с 14 точки, макар да има мач повече от Тулуза. Монпелие пък се смъкна чак до осмата позиция със своите 12 пункта и регистрира първо поражение далеч от дома.

На стадион „Лил Метропол“ пред 12 000 зрители резултатът бе открит в 19-ата минута от Муса Соу. Оливие Жиру изравни за гостите в 23-ата от дузпа, но отново Соу се разписа, за да върне преднината на Лил. Крайното 3:1 бе оформено от Жервиньо в 80-ата минута.

В друг мач от неделната програма на осмия кръг на Лига 1 пред 30 000 зрители на „Парк дьо Пренс“ Пари Сен-Жермен завърши разочароващо 0:0 с Ница. Така столичният тим има 12 точки и се свлече до седмата позиция в подреждането, а Ница падна на 13-то място със своите 10 пункта.

В късния мач днес Рен посреща Тулуза от 22:00 часа.