Севия наказа Атлетико в дербито

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:31, 3 окт 2010, Автор: , Преглеждания:56

Вияреал и Хетафе също се поздравиха с победи в Ла Лига

Севия съкруши Атлетико Мадрид с 3:1 на своя „Естадио Рамон Санчес Писхуан“ пред 40 000 зрители и се покачи на пето място в класирането на Примера дивисион след изиграването на шест кръга. Столичани пък се смъкнаха до седмата позиция и имат 10 точки – с 1 по-малко от днешните си съперници. Домакините имаха пълно превъзходство на терена и нито за миг не накараха зрителите да се усъмнят в крайния им успех. Севия имаше двойно повече удари към и във очертанията на вратата на противника, а до 52-ата минута вече беше реализирал три гола. Алваро Негредо откри резултата в 29-ата минута, а Диего Пероти удвои аванса на „андалусийците“ в 35-ата. Седем минути след почивката ветеранът Фредерик Кануте направи разликата класическа, преди Диего да Силва Коща да оформи крайното 3:1 в 58-ата минута.

На „Естадио Колисеум Алфонсо Перес“ пред 7 000 зрители Хетафе разби новака и хит в Ла Лига Еркулес с 3:0. Даниел Парехо, Ману и Мику реализираха попаденията за домакините, които се покачиха на шесто място в таближата с 10 точки, докато Еркулес спадна до 11-та позиция със седем пункта.

Вияреал продължи наказателната си акция на своя „Ел Мадригал“ и срази Расинг Сантандер с 2:0. „Жълтата подводница“ временно заема втората позиция в класирането със своите 15 точки, но има мач повече от Барселона. Расинг пък е в зоната на изпадащите със скромните 4 пункта. Нилмар и Джузепе Роси още до 13-ата минута дадоха комфортен аванс на домакините и успешната им серия не секна и днес.

В други срещи от деня Алмерия завърши наравно 1:1 с Малага, а Осасуна и Леванте също си отбелязаха по един гол.