Макак се отдалечи от първото място

Публикувано в: Футбол България
11:05, 4 окт 2010, Автор: , Преглеждания:85

Макак Шумен се отдалечи от първото място в Североизточна В група, след като неуспя да победи на собствен терен състава на Черноломец Попово. Срещата завърши при резултат 1:1, като първо в 12-та минута Захари Димитров даде аванс за домакините, а след почивката гостите успяха да изравнят. По този начин шуменци след деветия кръг се свлякоха на четвъртото място с актив от  18 точки, докато Черноломец е в дъното на класирането – 16-ти с едва седем спечелени точки. Водачът в класирането Суворово спечели служебно с 3:0 визитата си на Кубрат, чийто тим стана ясно че се отказва да продължи сезона във В група. Така преди дербито след седмица между Макак и Суворово, последните водят в класирането с 22 точки. В останалите по-интересни срещи отбора на Спартак Варна успя да победи с 5:0, като гост Спортист Генерал Тошево. Два ранни гола вкара Иван Мартинов - във втората и петата минути. В 20-та Генади Луго покачи на 3:0, а през второто полувреме Дарин Андонов (80) и Влади Гочев (82) оформиха разромното 5:0 в полза на варненския тим. С тази си победа „соколите“ се утвърдиха на второто място с 19 точки, докато Спортист е предпоследен със скромните пет пункта. Фенският Спартак подвизаващ се под името Тополите разгроми, като гост момчетата от Две Могили с 4:0, окупирайки третото място с 19 точки. Точни за гостите бяха – Румен Александров в 25-та, Живко Бояджиев в 48-та, Иван Караджов в 65-та и Кирил Недев в 85-та. Ето и всички резултати от деветия кръг:

Макак (Шумен) – Черноломец 04 (Попово) 1:1

Бенковски – Скрита сила (Мъдрево) 1:3

Девня 2005 – Шабла 1:1

Септември 98 (Тервел) – Преслав (Велики Преслав) 3:1

Две могили – Спартак (Варна) 0:4

Спортист (Ген. Тошево) – Спартак 1918 0:5

Черноморец (Бяла) – Белица 1:2

Кубрат – Суворово 0:3