Балтимор удари Питсбърг и спря победната им серия

Публикувано в: Ръгби
20:55, 5 окт 2010, Автор: , Преглеждания:96

The National Football League

До четвъртата седмица от редовния сезон в Националната Футболна Лига (НФЛ) непобедени достигнаха едва три отбора и Питсбърг бе един от тях. Времето в Пенсилвания беше обърнало гръб на играта в неделния следобед. Вятърът и ситният дъжд взимаха дейно участие през почти цялото игрово време.

Първата част започна с нападение на домакините,  но „Стийлърс“ бързо пропиляха възможността си. Балтимор отговориха с прилично придвижване на топката по терена и стигнаха до опит за 3 точки от 46 ярда. Били Къндъф обаче изстреля топката на 5 метра от целта и така резултатът остана нулев. При следващата атака на домакините плеймейкърът Чарли Бач направи един от страхотните си пасове, като получателят този път бе Рандъл-Ел. 34-ярдовият пас доближи Питсбърг само на ярд от тъчдаун   зоната на Балтимор, а от там Мендънхол нямаше особени затруднения и записа първия тъчадун в мача. Добавката на Джеф Рийд за 1 точка бе успешна и „Стоманените“ поведоха с 7:0. „Рейвънс“ отговoриха мигновено и на свой ред куортърбекът Джо Флако хвърли перфектен 40-ярдов пас за Мейсън, а впоследствие още един за нови 18 ярда.

Нападението на гостите продължи в началото на втората четвърт и след 9-ярдов спринт тъчдаун на Макгехи и успешна добавка резултатът бе изравнен – 7:7. Атаката на Питсбърг не представи нищо интересно през тази част. За сметка на това Балтимор получиха прекрасна възможнст да дръпнат в точките след наказание срещу домакините от 29 ярда. „Рейвънс“ не оползотвориха възможността , но при следващото владение на топката развиха нападението си по идеален начин. След като получиха леко позиционно предимство на игрището Флако и Макгехи отиграха брилянтно на няколко пъти и така докараха топката на 10 ярда от тъчдаун зоната на Питсбърг. Въпреки добрата перспектива не се стигна до нови 7 точки в актива на гостите, но Били Къндъф се реваншира за пропуска си по-рано и отбеляза 33-ярдов опит за 3 точки, 5 секунди преди края на полувремето. Така на почивката Балтимор бяха предоволни от резултата – 7:10

Джо Флако изведе отбора си до победата.

Третата част започна с владение за гостите, но те бързо пропиляха своя шанс и подариха такъв на Питсбърг, след като топката бе изпусната от Макгехи. Въпреки перфектната позиция, на 27 ярда от крайната зона, Бач не успя да отиграе нищо смислено и се стигна до 49-ярдов опит за 3 точки. Рийд нацели гредата с мощен шут и не успя да изравни резултата. 5мин. преди края на четвъртината Балтимор отново сгафиха здраво. Флако хвърли безобразно лош пас към Мейсън, а Тейлър се възползва, като открадна топката и я върна в ръцете на Бач. Плеймейкърът за енти път в мача показа безидейност и Рийд отново излезе на игрището, този път за 45-ярдов опит. За капак на всичко той отново пропусна и по този начин изпълнената с грешки трета част завърши без да бъде отбелязана точка в нея.

Хушмензада в прегръдките на своите съотборници.

Последната четвърт бе повече от интересна, за разлика от предишните три. Чарли Бач се разигра и тимът му премина 93 ярда до крайната зона на Балтимор. Мендънхол отбеляза втория си тъчдаун в мача, като този път пробяга 7 ярда с топка в ръце преди да навлезе в тъчдаун полето. Този път Рийд не сбърка и направи резултата 14:10. Още в следващата атака на „Рейвънс“ Флако и сие достигнаха на 2 ярда от крайната зона, но пропуснаха да обърнат нещата в своя полза. Всичко в мача изглеждаше решено, но Балтимор получиха възможност на 40 ярда от енд зоната, като оставаха само 1:08мин. до края. С три точни паса Флако закара топката 30 ярда по-напред и с перфектен до съвършенство 18-ярдов тъчдаун пас намери Хушмензада и гостите поведоха с 14:17. Часовникът показваше 38сек. до края и Чарли Бач опита да направи драмата още по-голяма, но Рей Люис открадна топката, с което сложи точка на спора. Победа за Балтимор с 14;17.

Така Питсбърг записа първа загуба за сезона, а двата отбора са с баланс (3 победи – 1 загуба) след четвъртата седмица.

Photos:  Getty Images