Ботев измъкна победа в дъжда, Нефтохимик не успя

Публикувано в: Футбол България
19:41, 6 окт 2010, Автор: , Преглеждания:58

Днес се изиграха срещите от десетия кръг на Югоизточна В група. Отборът на Ботев Пловдив постигна победа с 2:1 при гостуването си в Чирпан на отбора на Свиленград предаде спортния сайт – football24.bg. Под неспиращия дъжд и на невероятно лошия терен „канарчетата” бяха по-силният отбор и заслужено се поздравиха с успеха. Символичните домакини от Свиленград бяха отборът, който пръв поведе в резултата. Домакините успяха да сторят това с гол от съблекалнята още във втората минута. В 18-ата минута обаче всичко си дойде на мястото. Гуджев проби чудесно от ляво и центрира, а звездата на тима Наско Курдов технично прати топката с глава в мрецата на свиленградчани. До края на полувремето гостите пропуснаха още няколко изгодни положения за гол. Още с първия съдийски сигнал на втората част Ботев се настани трайно в половината на домакините. Пропуски на Гуджев, Курдов и влезлия като резерва Площаков обаче лишиха канарчетата от бърза преднинан. Логично се случи в 69-ата минута, когато ново добро центриране на Гуджев бе засечено от Площаков за 2:1. До края последваха нови пропуски пред вратата на Свиленград, но до нов гол така и не падна.

Отборът на Гигант извърши истински подвиг, завършвайки наравно 2:2 с гостуващия Нефтохимик (Бургас). Домакините изоставаха с 0:2, но през втората част стигнаха до равенството. „Шейховете” започнаха по-добре на стадиона в Съединение, но пропуснаха 1-2 много добри ситуации. Все пак в 30-ата минута Васко Даменлиев откри резултата след добра атака. Малко след почивката, в 55-ата минута новото попълнение на Нефтохимик покачи на 2:0. Когато всички си мислеха, че това ще бъде поредната лесна победа на бургазлии, домакините нанесоха своя удар. Почти веднага след втория гол във вратата си те върнаха едно попадение, а малко преди края стигнаха и до равенството. Главният съдия на срещата пък отсъди 2-3 спорни засади във вреда на гостите и така се стигна до крайното 2:2. Ето всички резултати от днес:

Свиленград – Ботев (Пд) 1:2

Загорец – Чирпан (Чирпан) 2:0

Габровница – Димитровград 1947 0:1

Тунджа (с. Ягода) – Розова долина 1:2

Тунджа (Ямбол) – Асеновец (Асеновград) 1:1

Арда (Кж) – Ботев (Гълъбово) 2:1

Хеброс – Левски (Карлово) 4:0

Гигант Съединение – Нефтохимик 2:2