Макнаб се завърна във Филаделфия и победи „Орлите“

Публикувано в: Ръгби
18:58, 6 окт 2010, Автор: , Преглеждания:101

Филаделфия „Ийгълс“ [2п-1з] и Вашингтон „Редскинс“ [1п-2з] излязоха на терена за един по-специален мач. Бившият плеймейкър на „Орлите“, Донован Макнаб, вече защитава цветовете на „Червенокожите“. Публиката на стадиона беше станала на крака и посрещна Макнаб с бурни аплодисменти, а самият той им отговори с обиколка на игрището преди началото на срещата, която беше белязана от изключително силен вятър и кратки превалявания. За Филаделфия на поста куортърбек от този сезон се подвизава ученикът на Макнаб – Майкъл Вик, който показва изключително израстване и се превръща в основна част от състава.

Овациите за Донован Макнаб секнаха доста бързо, като още при първото нападение на Вашингтон той беше силно освиркан от трибуните. Въпреки това още в 3мин. гостите поведоха след 12-ярдов спринт тъчдаун на Райън Торейн и точна добавка за 1 точка – 0:7. Основна роля в тази атака имаше Брендън Бенкс,който направи 51-ярдов пънт ретур, чак до 41-вия ярд в зоната на домакините. 5мин. преди края на първата част „Редскинс’ започнаха ново нападение от  22-рия ярд на своята половина. Безпомощната защита на „Ийгълс“ проспа няколко отигравания на Макнаб, който се възползва и хвърли 31-ярдов тъчдаун пас за Крис Куули и резултатът набъбна – 0:14. Домакините опитаха да отговорят до края на частта. Това доведе до контузия на Майкъл Вик, но не и до точки в актива им.

С началото на втората четвърт Дейвид Ейкър отбеляза 49-ярдов опит за 3 точки и Филаделфия се разписаха на таблото за пръв път в мача – 3:14. Нападението на Вашингтон работеше перфектно и при третия си опит. Антъни Армстронг получи страхотен 56-ярдов пас от Макнаб, но това не стигна за нов тъчдаун. Ганоу реализира нови 3 точки след 26-ярдов опит и върна статуквото в резултата – 3:17. Контузията на Вик се оказа сериозна и на негово място се появи резервният плеймейкър Кевин Колб. Той пое диригентската палка и стигна само на ярд от енд зоната на „Редскинс“. Въпреки това на терена отново трябваше да излезе Ейкър. След точното му попадение почивката дойде при резултат 6:17.

Третата част бе изключително скучна, като двата отбора си размениха по една открадната топка, но и в двата случая никой не стигна до точки. Столичани бяха спокойни и разчитаха на солидната си преднина, а нападението на Фили изобщо не затрудняваше защитния вал на „Редскинс“.

Донован Макнаб победи бившите си съотборници от Филаделфия.

Двата отбора стартираха последните 15мин. с познатата вяла игра. В средата на частта домакините получиха позиционно предимство на полето и се възползваха, като преминаха 65 ярда до енд зоната на Вашингтон. Брет Селек получи 5-ярдов тъчдаун пас от резервата Колб. Резонно Фили опитаха да спечелят нови две точки, но не успяха и така резултатът придоби нов вид – 12:17. „Ийгълс“ се нуждаеха от тъчдаун, за да обърнат мача, а до края оставаха едва 4:10мин. Кевин Колб получи шанс 1:07мин. преди края да изведе отбора си до победата, но възможността бе пропиляна и така Макнаб се завърна триумфално на стадиона, на който прекара 11 години от кариерата си. Краен резултат – 12:17.

След като започнаха сезона с 0-2 „Червенокожите“ вече изравниха постижението си и имат 2п – 2з. Същият актив имат и Филаделфия, но ако контузията на Вик се окаже по-сериозна, то „Йигълс“ не ги чака бляскаво бъдеще.