Германия би Турция, Йозил вкара

Публикувано в: Германия, Избрано, Турция, Футбол Свят
00:01, 9 окт 2010, Автор: , Преглеждания:70

Отборът на Германия се наложи с класическото 3-0 над Турция в мач от група А на квалификациите за Евро 2012. Попаденията за „маншафта“ реализираха Йозил, както и Миро Клозе на два пъти.

Първата част на двубоя не бе доста интересна за наблюдаване. В началните 20 минути двата тима не създадоха нищо по-запомнящо се, освен един удар на Мирослав Клозе с глава, но топката прелетя встрани от вратата. Последваха нови безинтересни атаки, преди да се стигне до 42-та минута, когато след центриране на Филип Лам Томас Мюлер намери топката с глава, но тя срещна напречната греда. Повторният удар на национала отново удари горния стълб, но коженото кълбо все пак стигна до Мирослав Клозе, който откри, пращайки отборите на почивка при резултат 1-0.

В началото на второто полувреме нашите съседи имаха шанс да изравнят, но Халил Алтънтоп пропусна от само пет метра, останал сам срещу Мануел Нойер. Двата тима продължиха да се борят в центъра и да не успяват да създадат каквото и да е по-интересно до 79-тата минута, когато Лам изведе Йозил и играчът от турски произход покачи на 2-0. Този гол попари гостите и отново Мирослав Клозе  пред края направи резултата класически след като с удар от около 11 метра простреля Волкан.

След тази победa играчите на Йоакин Льов продължават да са еднолични лидери с пълен актив след три мача. Тези на Гуус Хидинк пък са трети с шест пункта.

В друга среща от групата тимът на Белгия се наложи с 2-0 при гостуването си на Казахстан. Западноевропейците тотално надиграха съперника си и заслужено спечелиха с 2-0, като резултатът определено  можеше да бъде и по-изразителен. И двете попадения паднаха през втората част и бяха дело на Огунжими в съответно 52-та и 70-тата минута. Непосредствено преди втория гол пък Кислитсън получи червен картон, правейки задачата на казахстанците почти невъзможна. Тази победа изведе белгийците на втора позиция с шест точки, докато момчетата на Бернд Щорк са предпоследни с нулев актив.

В последен мач от групата Австрия победи с класическото 3-0 Азербайджан и излезна на второ място във временното класиране, оставяйки пък днешните си съперници на последно в група А. И трите гола бяха дело на играчи на Вердер Бремен, като първо Себастиан Прьодл още в третата откри, а Арнаутович през второто полувреме в съответно 53-тата и 90-тата минута оформи крайния резултат.