С два гола на Кранчар Хърватия излъга Израел

Публикувано в: Футбол Свят
01:40, 10 окт 2010, Автор: , Преглеждания:42

Отборът на Хърватия постигна изключително ценна победа като гост на Израел с 2-1 и по този начин излезе начело в Група F с актив от седем точки, докато евреите остават на четвърта позиция с четири пункта.

Срещата започна с удар в гредата на Иван Ракитич още в седмата минута. Евреите пък отговориха с шут на Шехтер, който бе блестящо избит от Руние. В 36-ата минута „шахматистите“ откриха резултата след точно изпълнена дузпа от страна на Нико Кранчар. Само пет минути след това съотборниците в Тотнъм Модрич и Кранчар избработиха второто попадение за тима на Славен Билич, като последния бе точен, стреляйки покрай Ауат.

След почивката домакините се хвърлиха да обръщат мача, но силите им стигнаха само до почетен гол. Автор на попадението бе Етей Шехтер, който се разписа в 81-ата минута след страхотен самостоятелен рейд и красив завършващ удар. До края Израел се опита да вземе поне точката, но гостите не позволиха изравняване.