България с успех за самочувствие срещу „зелените соколи“

Публикувано в: Избрано, Футбол България
20:42, 12 окт 2010, Автор: , Преглеждания:78

снимка: Reuters

Лотар Матеус постигна втора поредна победа като селекционер на България, след като в приятелски мач игран в Истанбул, нашите „лъвове“ надиграха с 2-0 състава на Саудитска Арабия. Головете за „трикольорите“ бяха дело на Рангелов и Домовчийски в края на първата част.

Първата опасност пред двете врати дойде в 13-ата минута, в която Ал Нумаре отправи опасен шут, но дебютантът Владо Стоянов изби в корнер. След спокойни следващи минути и слаб футбол се стигна все пак до попадение за европейския тим. В 39-ата минута Домовчийски намери Попов, който пусна прострелен пас към Рангелов и нападателят на Макаби Тел Авив разпечата вратата на „зелените соколи“. В края на първата част пък защитник на саудитите изчисти топката в краката на Домовчийски и бившият състезател на Левски с удар от 20 метра удвои преднината на тима си.

След почивката нивото на футбола спадна още повече, но все пак пред „лъвовете“ се откри още една чудесна възможност за гол. В 70-ата минута арабите отново се отчетоха с грешка в отбранителния си вал и кълбото попадна в Домовчийски, който стреля силно, но нацели левия стълб на стража на Саудитска Арабия.

Така двубоят завърши при 2-0, а Лотар Матеус записа втора поредна победа, като нашите все още не са получили гол под негово ръководство.

Съставът на България: 1.Владислав Стоянов, 2.Павел Виданов (90+2-22.Николай Бодуров), 15.Иван Иванов, 21.Йордан Милиев, 4.Петър Занев, 8.Чавдар Янков, 6.Станислав Ангелов (55-7.Благой Георгиев), 18.Николай Димитров, 14.Валери Домовчийски, 11.Димитър Рангелов (76-10.Димитър Макриев), 9.Ивелин Попов (83-12.Георги Пеев)