Карабюкспор спъна Иванков и Бурса

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:33, 15 окт 2010, Автор: , Преглеждания:41

Отборът на Бурсаспор записа второ поредно равенство в турската Суперлига, след като завърши наравно 2-2 при домакинството си на Карабюкспор в първи мач от осми кръг.

Българският страж на „зелено-белите“ Димитър Иванков изигра пълни 90 минути за своя тим, докато Емил Ангелов не попадна в групата на гостите.

Домакините започнаха много силно мача и още в десетата минута Тургай откри резултата. Само 180 секунди след това, обаче, Карабюкспор стигна до дузпа, която Флорин Чернат превърна в изравнителен гол. В 24-ата минута отново Тургай даде аванс на Бурсаспор, но 10 минути по-късно Чернат с второто си попадение оформи крайното 2-2.

Така въпреки равенството шампионите са лидери в класирането с 20 точки, докато Карабюкспор има 14 пункта в своя актив.