ПСВ отново поведе в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
18:53, 17 окт 2010, Автор: , Преглеждания:33

Отборът на ПСВ Айндховен си върна първото място в холандската Ередивизие, след като в мач от девети кръг се наложи с 4-2 като гост на Вилем II. Станислав Манолев отново не игра за „филипсите“, тъй като е контузен.

Още в четвъртата минута гостите успяха да открият резултата след гол на унгарското крило Балаш Джуджак. Само шест минути след това Андреас Ландрен успя да изравни, но след още шест Джърмейн Ленс отново даде преднина на ПСВ. Така се стигна до 32-ата минута, в която Андреас Ласник за втори път доведе нещата до реми. Последната дума в мача, обаче, имаха айндховенци и след попадения на Ибрахим Афелай и Джонатан Рейс стигнаха до ценния успех.

Така ПСВ вече има 21 точки и се върна на първото място в холандския елит. Вилем пък е твърдо последен само едно регистрирано равенство от началото на сезона.