Пестеливо 1:0 за Юнайтед срещу Бурса (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:39, 20 окт 2010, Автор: , Преглеждания:45

снимка: Alex Livesey/Getty Images

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели пестелива победа с 1-0 срещу тима на Бурсаспор в мач от Група C на Шампионската лига. За съжаление на българските фенове Митко Бербатов остана на пейката за домакините, а за гостите Димитър Иванков изигра не лош двубой.

Домакините започнаха вихрено мача и още в седмата минута Луиш Нани получи топката от Флетчър, финтира играч на съперника и със страхотен удар прати кълбото в мрежата на Димитър Иванков, който закъсня с плонжа си. Този гол поуспокои „червените дяволи“ и до края на първата част те не застрашиха с кой знае какво бившият страж на България.

След почивката срещата мина в приспивно темпо, като едва в последните десет минутки резервите Габриел Обертан и Хавиер Ернандес можеха да удвоят преднината на Юнайтед, но се отчетоха с пропуски.

След този успех Манчестър остана начело в групата с актив от седем точки, докато шампионите на южната ни съседка засега са твърдо последни с нула пункта.