Юве с трети хикс в Лига Европа, Адебайор с хеттрик за Сити

Публикувано в: Англия, Италия, Лига Европа, Футбол Свят
00:36, 22 окт 2010, Автор: , Преглеждания:50

снимка: Valerio Pennicino/Getty Images

Отборите на Ред Бул Залцбург и Ювентус завършиха наравно 1-1 в дербито на Група А в турнира Лига Европа. Така австрийците записаха своята първа точка през този сезон, докато „бианконерите“ вече имат три равенства и са на трета позиция.

Шампионите на Австрия успяха да поведат в резултата в 36-ата минута след попадение на словашкия национал Душан Швенто, който се разписа с изстрел от 12-13 метра. В началото на втората част торинци успяха да възстановят статуквото в мача след гол на сърбина Милош Красич, който отбеляза с удар отблизо, преодолявайки съпротивата на Тремел.

В другата среща Манчестър Сити победи като домакин с 3-1 състава на Лех Познан. Емануел Адебайор направи страхотен мач за „гражданите“, след като наниза хеттрик. Тогоанецът откри резултата в 13-ата минута след удар от 12 метра. В 25-ата минута нападателят удвои преднината на Сити след хубав гол с глава. В началото на втората част поляците се върнаха в срещата след попадение с мощен шут на Чибамба. В 73-ата минута падна и последния гол в мача, след като Адебайор остана сам срещу Бурич и с техничен изстрел оформи крайното 3-1.