Фулъм с нова загуба, Бирмингам с чист успех над Блекпуул

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:01, 23 окт 2010, Автор: , Преглеждания:46

В среща от 9-ия кръг на Премиършип Уест Бромич надделя с 2-1 като домакин на Фулъм.

Срещата стартира зле за УБА, след като вратарят Скот Карсън си вкара автогол още в 9-тата минута. Числовото равенство бе възстановено само 8 минути по-късно, когато след добър пас на Брунт Мулумбо успя да матира стража на „Котиджърс“ с шут в десния долен ъгъл на вратата. В 39-тата минута Фортуне даде преднина за домакините – нападателят получи много добро подаване от Томас и с удар от пеналта направи 2-1. При такъв резултат завърши първата част.

През второто полувреме домакините владееха положението и не позволиха победата да им се измъкне. Краен резултат УБА 2-1 Фулъм. Със спечелените 3 точки Уест Бромич се изкачи до четвъртото място, докато Фулъм се намира на 16-та позиция.

В друг мач от днес Бирмингам победи в домакинството си на Блекпуул. „Бирмингамци“ надделяха с 2-0, като през цялото време имаха лек превес над противника си. Бившият футболист на ЦСКА Елиот Гранден бе резерва за Пуул и не взе участие в двубоя. Попаденията за Бирмингам отбелязаха Риджуел (35′) и Жигич (55′).

Така Бирмингам се изкачи до 11-тата позиция, а Фулъм падна на 15-тото място.