Иванков и Бурса с разгромен успех, Сърмов титуляр при нова загуба на Касъмпаша

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
19:25, 24 окт 2010, Автор: , Преглеждания:47

Шампионът на Турция Бурсаспор успя да спечели разгромна победа с 5-1 като гост на Анкарагюджу в мач от деветия кръг на Суперлигата. Димитър Иванков започна титуляр на вратата на „зелено-белите“, но в 64-ата минута бе заменен от Явуз.

Столичани малко изненадващо успяха да поведат в резултата още в шестата минута след гол на словашкия национал Станислав Шестак. Тпва попадение, обаче, само раздразни момчетата на Ертурул Саалам и до края на първото полувреме те вкараха цели пет гола. Ибрахим Йозтюрк и Тургай Бахадир дадоха преднина на Бурса, докато Юмер Ердоан, Иван Ергич и Серджан Йълдъръм оформи крайното 5-1.

В другия двубой с българско участие, Касъмпаша записа поредното си поражение и се закотви твърдо на последното място. Този път аутсайдерът в Суперлигата бе победен при гостуването си на Манисаспор с 2-1. Георги Сърмов записа пълни 90 минути за своя отбор, докато Николай Димитров не взе участие в срещата.