Бурса и Фенербахче си разделиха по една точка

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
23:43, 29 окт 2010, Автор: , Преглеждания:37

Отборът на Бурсаспор продължава да показва, че и през този сезон ще бъде главният заподозрян в борбата за титлата, след като успя да завърши наравно 1-1 у дома срещу Фенербахче. Истанбулският гранд игра без Мамаду Нианг и Исиар Диа и това се отрази на играта на „фенерите“. Бившият български национал Димитър Иванков изигра пълни 90 минути за шампионите на Турция.

Пред пълните трибуни на стадиона в Бурса, гостите започнаха по-добре двубоя и в 17-ата минута една атака, преминала през Емре и Алекс, завърши с гол на Семих Шентюрк. След гола „жълто-сините“ имаха териториален превес и се оттеглиха в съблекалните при 1-0.

„Зелено-белите“, обаче, започнаха много активно след почивката и още в 51-ата минута Иван Ергич възстанови паритета в резултата. След това попадение мачът стана двуостър като Серджан Йълдъръм се отчете с уникални пропуски за домакините. Стражът на гостите Волкан Демирели пък се превърна в герой за своя тим, след като с няколко спасявани запази равенството.

Така след този мач Бурса остава начело в класирането с актив от 24 точки, докато Фенербахче има шест пункта по-малко и се намира на четвърто място.