Лион се измъчи със Сошо, Тулуза и Ланс не се победиха

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:09, 31 окт 2010, Автор: , Преглеждания:41

Младата резерва Александър Лаказет донесе победата на Лион с 2:1 над Сошо на „Стад Жерлан“, която пък сложи край на една определено тежка седмица на седемкратните шампиони – след разочароващото равенство с Арл и отпадането в продълженията от ПСЖ за Купата на Лигата нова издънка у дома щеше да дойде в повече на феновете на Лион. Все пак Мишел Бащош откри резултата в 31-ата минута, но в 66-ата Идей изравни. 120 секунди по-късно току що влезлият 19-годишен Лаказет вкара първия си гол с мъжкия състав и оформи крайното 2:1 за Лион.

В друг интригуващ двубой от деня Тулуза и Ланс си отбелязаха по един гол през първото полувреме и завършиха наравно 1:1. В 6-ата минута Машадо изведе домакините напред с точно изпълнена дузпа, а Яхиа възстанови равенството в 29-ата.

Брест пък се справи със съпротивата на Сен Етиен и спечели с 2:0, като по този начин се покачи на първо място в класирането и продължава да изживява мечтаното си завръщане в Лига 1. Лицка в 77-ата и Пойе в 84-ата донесоха драматичния успех на новака в елита, с който той е на първо място с 21 точки, макар и с мач повече от втория Рен.