Меси и Вия съсипаха Севия; Реал обърна Еркулес

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:19, 31 окт 2010, Автор: , Преглеждания:86

Валенсия изненадващо се издъни у дома си срещу Сарагоса

Барселона отново показа, че в Испания има само един тим, способен да го спре – Реал Мадрид. Каталунците буквално заклаха носителя на Купата на Краля и един от стойностните тимове в Ла Лига – Севия – с 5:0 на „Камп Ноу“ в мач от деветия кръг на Примера дивисион. Срещата съвсем спокойно можеше да се определи като дерби преди началото й, но още в 3-ата минута Леонел Меси откри резултата в полза на домакините и до голяма степен определи хода на целия двубой. Перфектно отиграване на Давид Вия в 24-ата минута и красив фалцов удар от ръба на пенала на испанеца направиха резултата 2:0 за шампионите, а в самия край на полувремето Абдулай Конко си изкара втори жълт картон и по безотговорен начин осъди съотборниците си на разстрел. Първи Даниел Алвеш натисна спусъка в 53-ата минута, когато по акробатичен начин засече върната към вратаря топка от страна на Ромарик – 3:0. Лео Меси вкара втория си гол в 64-ата минута след самостоятелен рейд и прецизен изстрел по земя от 20 метра, а крайното 5:0 бе оформено също по ефектен начин от Вия, за когото не бе проблем да се разпише отново с шут извън границите на наказателното поле.

В малко по-ранния двубой днес Реал Мадрид измъчи феновете си, но в крайна сметка ги зарадва с победа 3:1 при гостуването си на Еркулес. Домакините, които бяха попарили Барселона на „Камп Ноу“, загатнаха, че могат да вземат скалпа и на другия испански гигант, като поведоха още в 3-ата минута чрез точен изстрел на Давид Трезеге. Анхел Ди Мариа обаче наказа непростима грешка на вратаря на домакините Хуан Санчес в 52-ата минута и така върна отбора си в битката за трите точки, без „белия балет“ да е сътворил нещо специално в предни позиции. Жозе Моуриньо направи решителен ход в 76-ата минута и пусна в игра Карим Бензема, който на практика обърна срещата в полза на Реал. Френският национал на два пъти асистира на Кристиано Роналдо, за когото от чистите позиции не бе трудно да вкара победните попадения за отбора си и да оформи головата си сметка за сезона на 11.

В първия мач за деня Валенсия претърпя ново домакинско разочарование и завърши 1:1 със Сарагоса – Маурисио Лансаро откри още в 3-ата минута за гостите, но в 43-ата сам изравни резултата, след като си отбеляза неприятен автогол.

В класирането води Реал с 23 точки, следван от Барселона с 22. Валенсия остава 4-ти със 17, но може да бъде изместен утре от Еспаньол, който има 15 на петата позиция. Севия е окупирал шестото място с 14 точки, но Хетафе, Атлетико Мадрид и Майорка могат да изпреварят андалусийците след края на неделните срещи.