Манчестър Юнайтед с класика в Бурса

Публикувано в: Англия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:35, 2 ное 2010, Автор: , Преглеждания:74

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели трети пореден успех в Група C на Шампионската лига, след като смаза с 3-0 като гост първенеца на Турция Бурсаспор. По този начин момчетата на Сър Алекс Фъргюсън затвърдиха първото си място с актив от десет точки. „Зелените“ пък са твърдо последни с нула. Двамата бивши български национали Димитър Иванков и Димитър Бербатов започнаха като титуляри за своите отбори и останаха на терена през всичките 90 минути.

Първата част като цяло мина под диктовката на гостите, които имаха териториален превес, но „червените дяволи“ стигнаха до едно по-чисто голово положение, което дойде в 33-ата минута. Тогава Евра проби отляво и центрира към Флетчър, който отправи страхотен удар от воле, но за съжаление на шотландеца шутът бе доста неточен. В 22-ата минута пък бе най-добрата възможност изобщо в мача, след като Серджан изведе в чиста позиция Тургай, който обаче стреля в тялото на Ван дер Саар. Така първото полувреме не предложи голове на зрителите.

Само 120 секунди след почивката Дарън Флетчър получи хубав пас в наказателното поле на домакините и с техничен изстрел преодоля Митко Иванков. Последваха два добри шанса за Бурса, но изстрелите на Волкан Шен и Федерико Инсуа бяха спасен от вратаря на гостите. Така дойде 73-ата минута, в която Обертан с много красив изстрел удвои преднината на англичаните. Четири минути след това Скоулс намери чудесно Бебе, който не сгреши и оформи класическото измерение на резултата.