Тотнъм си отмъсти на Интер, Михайлов и Твенте с първи успех в Лигата

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:44, 2 ное 2010, Автор: , Преглеждания:87

Гарет Бейл помете „нерадзурите“, Бенитес пак смайва с абсурдни смени

Тотнъм Хотспър се изравни по точки в група А с европейския клубен шампион Интер, след като на „Уайт Харт Лейн“ го разби с 3:1, главно благодарение на ключовите отсъстващи фигури в редиците на „нерадзурите“ и заради неудържимия по левия фланг Гарет Бейл, който попари италианците и асистира за два гола на своя тим. Рафаел ван дер Ваарт откри резултата в 18-ата минута на срещата след прекрасен пас на Лука Модрич и съмнително положение за засада, а през втората час Гарет Бейл на два пъти отчая играчите в дясната зона на терена за Интер и асистира по веднъж на Питър Крауч и на резервата Роман Павлюченко, за които не бе трудно да се разпишат в опразнената врата. Лука Кастелаци направи лошо впечатление с мудните си намеси при попаденията след почивката и показа, че не може успешно да замества Жулио Сезар. Самуел Ето’о вкара седмия си гол в Шампионската лига този сезон в 80-ата минута и за момент върна интригата в двубоя, но „нерадзурите“ нямаше как да бъдат конкурентноспособни на противника си със Джонатан Биабиани, Съли Мунтари, Кутиньо и Нвакво в редиците си.

В другия мач от групата Твенте с Ники Михайлов на вратата се поздрави с важен успех с 2:0 при гостуването си на Вердер в Бремен. В 75-ата минута Торстен Фрингс бе изгонен с директен червен картон и гостите се възползваха от численото си предимство по прекрасен начин – в 81-ата Насер Чадли откри за Твенте, а в 84-ата Люк де Йонг оформи крайния резултат.

В класирането Тотнъм измести Интер от първото място заради по-добрата си голова разлика, като и двата тима имат седем точки. Твенте излезе на трета позиция с пет пункта, а Вердер остава последен с едва две.

Първото полувреме на „Уайт Харт Лейн“ премина на много високо ниво и предостави няколко отлични мигове на креативност от страна и на двата отбора. Въпреки че играта през първия четвърт час бе абсолютно равностойна, гостите първи можеха да стигнат до гол в 8-ата минута, когато Самуел Ето’о се освободи от Юнес Кабул и стреля много опасно от 20 метра, но топката облиза мрежата от външната страна. Тотнъм започна да използва практично крилата и след няколко акции на Аарън Ленън и на Гарет Бейл по фланговете, халфовата линия на „нерадзурите“ сякаш бе хваната напълно неподготвена в 18-ата минута, когато Лука Модрич проби през центъра, залъга, че ще стреля и преодоля Съли Мунтари, за да подаде отлично към Ван дер Ваарт, който от чиста позиция простреля Лука Кастелаци. Повторенията показаха, че реферът е имал сериозни основания да отсъди засада, но в крайна сметка голът бе зачетен – 1:0. Европейският клубен шампион не можа да отвърне адекватно на предизвикателството чак до последните минути на полувремето и като нищо можеше да получи втори гол в 26-ата минута, когато Бейл за пореден път преодоля Майкон и центрира идеално за Питър Крауч, чийто изстрел от великолепна позиция прати кълбото покрай гредата. Най-сериозният шанс за изравняване на резултата „нерадзурите“ създадоха пет минути преди края на полувремето, но Карло Кудичини спаси по брилянтен начин удара на Уесли Снайдер от статично положение на 23 метра фронтално срещу вратата.

Домакините нанесоха втория си удар в ключов момент след почивката – точно когато шампионите на Европа все по-комфортно се настаняваха в противниковата половина и разиграваха уверено, Бейл получи удобен пас от Модрич и направи фантастичен пробив отляво, центрира успоредно на голлинията, Кастелаци закъсня да пресече кълбото и Крауч на празна врата направи резултата 2:0. „Нерадзурите“ изпаднаха в шок след това попадение и не можеха да отговорят подобаващо, а Бенитес направи напълно безсмислени смени – вкара в игра Кутиньо и друг анонимник – Нвакво, който записа дебют с черно-синята фланелка. Диего Милито се върна в игра след дълго отсъствие, но това стана чак в 70-ата минута, но пък веднага имаше шанс да стреля – диагоналният му шут обаче мина покрай гредата. В 80-ата минута Снайдер намери Ето’о в пеналтерията, камерунецът елегантно финтира Вилиам Гала и безпощадно заби кълбото в долния ляв ъгъл – 2:1. Хаотичният натиск на гостите не доведе до ново голово положение, а при поредната си контраатака в 88-ата минута Тотнъм възстанови аванса от две попадения – Бейл за пореден път направи рейд по левия фланг и предостави топката успоредно на голлинията за връхлитащия Павлюченко, който се възползва от закъснялата реакция на Кастелаци – 3:1.