Бакеро вдъхнови Лех за победа срещу Сити, Юве с четвърто реми

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Лига Европа, Футбол Свят
00:37, 5 ное 2010, Автор: , Преглеждания:85

Отборът на Лех Познан поднесе изненадата на вечерта в Лига Европа, след като успя да победи мултимилионната селекция на Манчестър Сити с 3-1. По този начин новият треньор на поляците Хосе Мария Бакеро започна по най-добрия начин своя престой в новия си клуб.

Полският шампион успя да открие резултата в 30-ата минута след хубав гол на Иняц, който с мощен шут не остави шансове на Шей Гивън. Седем минути след почивката Адебайор изравни резултата след гол с глава при центриране от корнер. Четири минути преди края на срещата Арболеда отново даде преднина на Лех след доста странно попадение, дошло с известна доза шанс. В последните секунди на двубоя Можджен реализира красив гол за крайното 3-1.

В другата среща от Група А Ювентус продължи със своята слаба игра в Лига Европа и регистрира четвърто поредно реми. Този път момчетата на Луиджи Дел Нери не успяха да се справят с шампиона на Австрия Ред Бул и срещата, която се игра на „Стадио Олимпико“ приключи при нулево реми.