Торес попари Челси на два пъти и върна Ливърпул в битката за медалите (ВИДЕО)

19:59, 7 ное 2010, Автор: , Преглеждания:347

Съставът на Ливърпул взе супердербито на 11-ия кръг на Премиършип, след като победи с 2-0 тима на Челси на „Анфийлд Роуд“. В герой за „червените“ се превърна испанският таран Фернандо Торес, който отбеляза и двата гола през първата част на мача.

„Мърсисайдци“ започнаха отлично мача и още в 11-ата минута Дирк Каут намери по чудесен начин Фернандо Торес и испанецът с много елегентен удар откри резултата в това дерби. В края на първата част пък Ашли Коул сгреши при едно изнасяне на топката. Последва пас на Раул Мейрелеш към Торес, който с много красив диагонален удар не остави възможност за реакция на Петер Чех.

След почивката Карло Анчелоти пусна в игра Дидие Дрогба и това напълно промени играта на шампионите. В 66-ата минута именно котдивоарецът пусна хубав пас на Малуда, който от чиста позиция стреля в тялото на Рейна. Осем минути след това Дирк Каут можеше да направи преднината на „червените“ класическа, но ударът му бе избит с крак от Чех. Пет минути преди края на двубоя Анелка бе най-близо до попадението, след като шутът му мина под плонжа на Рейна, но топката удари горния стълб на домакинската врата.

Така след този успех Ливърпул вече има 15 точки и се изкачи на девета позиция. Челси пък остава начело в класирането с 25 пункта.

Първият гол на Торес:

Вторият гол на Торес:

Междувременно в срещата, която се игра преди голямото дерби между Ливърпул и Челси, съставът на Манчестър Сити сложи край на негативната си серия, след като надделя с 2-0 като гост на Уест Бромич. И двете попадения в мача бяха дело на италианския национал Марио Балотели, който се разписа в 20-ата и 26-ата минута. В 63-ата минута нападателят показа чепатия си характер и получи втори жълт картон, а албионците също доиграха двубоя в намален състав след изгонването на Муамба в 82-ата минута.