Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:23, 11 ное 2010, Автор: , Преглеждания:277

снимка: Ройтерс

Чезена взе скалпа на друг гранд

Рафаел Бенитес започва да усеща все по-голямо напрежение в работата си в Милано, особено след като голяма част от основните му футболисти са контузени, а отборът му вече е загубил харизмата на европейски клубен шампион, заради присъствието на странни енигматични фигури в състава (например Фелипе Кутиньо и Джонатан Биабиани). Така или иначе вече всеки може да вземе точки от Интер – направи го и шампионът от Серия Б миналия сезон Лече, който изтръгна равенство 1:1 при домакинството си на „нерадзурите“. Диего Милито вкара дългоочаквания си гол след възстановяването от контузия в 78-ата минута, но елементарна колективна грешка на отбраната на гостите позволи на Оливера да донесе точката на Лече и да злепостави Рафаел Бенитес пред очите на феновете на Интер. Ситуацията в лагера на шампионите не изглежда никак приветлива няколко дни преди голямото дерби с Милан. Интер е на трето място в класирането с 20 точки – на три от лидерите „росонерите“.

Чезена свали Лацио от върха в Серия А, след като го надигра с 1:0 като домакин в една от най-любопитните срещи в 11-ия кръг. „Орлите“ се сгромолясаха в 85-ата минута, когато Марко Пароло разпечата вратата на Фернандо Муслера и попари надеждите на столичани, че ще си тръгнат с точка от негосторпиемния стадион „Дино Мануци“.

Бреша постигна нов задоволителен резултат срещу гранд – след като миналата седмица огорчи Интер на „Джузепе Меаца“ и открадна точка при 1:1, сега постигна същия резултат у дома си срещу Ювентус. Фабио Куалярела изведе „бианконерите“ напред в 71-ата минута, но само 120 секунди по-късно Алесандро Диаманти възстанови равенството и донесе точката за Бреша. Юве се намира на пето място в класирането с 19 точки.

Дженоа се наложи с минималното 1:0 над Болоня в друг мач от кръга, като единствения гол реализира Милането в 81-ата минута.