Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:11, 11 ное 2010, Автор: , Преглеждания:63

снимка: AP PHOTO

Рома спечели дербито с Фиорентина

Милан си осигури временното лидерство в Серия А, и то точно преди неделното супердерби с Интер, след като на своя „Джузепе Меаца“ сломи съпротивата на Палермо с 3:1. Миналият сезон сицилианците се поздравиха с успех 2:0 като гости на „росонерите“, но този път нямаха възможност да преследват победата. Алешандре Пато изведе домакините напред още в 19-ата минута, а Армин Бачинович в 63-ата минута направи резултата 1:1. Все пак възпитаниците на Масимилиано Алегри демонстрираха характер и достигнаха до още два гола – в 77-ата минута Златан Ибрахимович се разписа за 2:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Салваторе Сиригу срещу Масимо Амброзини. Крайното 3:1 оформи Робиньо в 83-ата минута и по този начин Милан стигна безапелационно до успеха и вече има 23 точки на върха в класирането.

снимка: Getty Images

Рома изкова трета поредна победа в Серия А, след като надигра Фиорентина с 3:2 в дербито на 11-ия кръг на „Стадио Олимпико“ в Рим. По този начин „вълците“ се наредиха на шесто място в подреждането с 18 точки и вече изостават само с 1 от петия Ювентус. Фиорентина пък продължава да затъва и инкасира пето поражение в първенството до момента, заради което заема 13-та позиция. Фабио Симплисио изведе Рома напред в самия край на първото полувреме, а само шест минути след почивката Марко Бориело се разписа за 2:0. Алберто Джилардино върна интригата в 69-ата минута, но Симоне Перота в 77-ата възстанови аванса от два гола на домакините. Крайното 3:2 оформи пък Гаетано Д’Агостино в 89-ата минута.

В друг мач от кръга Наполи се наложи с 1:0 при гостуването си на Каляри и изпревари Интер на третото място в класирането. Единственото попадение за тима от Неапол реализира Езикел Лавеци в последната минута на двубоя.

Киево и Бари завъртяха скучно нулево реми във Верона, а Катания надви с минималното 1:0 Удинезе на собствения си стадион. Голът бе дело на Маскара в 60-ата минута.