Лукойл смаза Ямбол за едно полувреме

Публикувано в: Баскетбол, България
21:18, 12 ное 2010, Автор: , Преглеждания:48

Шампионът на България Лукойл-Академик продължава със своя победен ход в Държавното първенство по баскетбол, след като днес разби със 100-69 като гост състава на Ямбол в първи мач от пети кръг.

Срещата в зала „Диана“ беше много равностойна, но само през първото полувреме. Изненадващо след доста сърцата игра ямболии се оттеглиха в съблекалните при преднина от една точка – 41-40.

След почивката, обаче, „студентите“ показаха своята висока класа и нанизаха цели 60 точки в коша на домакините и логично стигнаха до успеха с безпроблемното 100-69.

Много силен двубой за победителите изиграха американците в тима. Гардът Брендън Хийт реализира цели 29 точки, а освен това добави още пет борби и четири асистенции. Доминик Джеймс пък се отличи с 21 пункта, а Брендън Боумън регистрира 15.

За Ямбол над всички бе обичайният заподозрян Станислав Говедаров, който приключи срещата с 25 точки. Стоян Петков и Мартин Дурчев пък се отчетоха с по 12.

След тази победа Лукойл продължава да е начело в класирането с пълен актив от десет пункта, докато домакините са четвърти със седем и мач повече.